Geçersiz anket bilgisi.
Site içi arama

Doğru yöne doğru dalış

Anasayfa » Doğru yöne doğru dalış
share on facebook  tweet  share on google  print  

Doğru yöne doğru dalış

Doğru yöne doğru dalış yap

Suzanne Pleydell, Eğitim Müdürü, PADI International Limited

Sualtı navigasyonu, başarılı bir dalgıçı ayırt etmeye yarayan nadir yeteneklerden birisidir. Eğer görüş mesafesi çok düşükse ve yüzeyden tekneye veya ilk giriş noktasına ulaşmak mümkün olmuyorsa, yüzeye çıkmadan başarılı bir navigasyon ile tekrar geri dönmek, bir dalgıcın ne kadar profesyonel olduğunu gösterir.

PADI Sualtı Navigasyon Spesiyalite Kursu ile, doğal navigasyon metodları, pusula navigasyonu, sualtında mesafe hesaplama ve çeşitli navigasyon araçlarını öğrenebilir ve sualtında yolunuzu bulma problemini ortadan kaldırabilirsiniz.

Teori ile anlatılan bilgi geliştirme bölümünün haricinde de eğitmeniniz ile beraber 3 adet navigasyon dalışı yapacak ve teori olarak öğrendiğiniz tüm bilgileri pratiğe dökme imkanı bulacaksınız.

Eğitim dalışlarınızda pusula navigasyonu konusunda biraz bocaladınız mı? Daha profesyonel sualtı navigasyon teknikleri ile kompleks dalışlar mı planlamaya çalışıyorsunuz? PADI size, kursunuza eşlik etmesi için Sualtı Navigasyon videosu ile öğrenci el kitabı hazırladı. Yani bu kursu kendi zamanınıza göre ayarlayıp, evinizde rahat rahat çalışıp, bir sualtı navigatörü olmak için gerekli olan yetenekler üzerinde profesyonelleşebilirsiniz. İleride de bu materyaller kütüphanenizde bir referans olarak kalır.

Denemeye değer! Tam olarak nerede olduğunuzu bilmek ve nereye doğru gittiğinizi bilmek, size çok daha eğlenceli bir dalış tecrübesi yaşatacaktır. Bu büyük farkı anlamanız için çok fazla dalış yapmış olmanız gerekmez!

  • Nerede olduğunuzu bilmek sizi rahatlatır ve stres seviyenizi düşük tutar.
  • Doğru navigasyon, enerjiden tasarruf etmenizi sağlar; yüzeyden geri yüzmek, sualtında ilerlemekten çok daha fazla yorucudur.
  • Geri dönmek için sağda solda boşuna yüzeceğinize, dalış noktasını inceleyerek orada daha çok vakit geçirmenizi sağlar ve dalış planınızı daha verimli hale getirir.
  • Buddy'lerin beraber yüzmesini sağlar. Nereye doğru yüzeceğini bilen buddylerden birisi, biran için ayrılsa bile diğeri onu nerede bulacağını bilir.
  • Ve son olarak da sakin olmak, nereye gideceğini bilmek, ve en kısa dönüş yolunu bilmek de size daha az hava harcatır.

Doğru navigasyon, eğitim, pratik ve tecrübe ile doğru orantılı olup, gerçekten bu konuda gayret gösterilmesini gerektirir. Çok kolay geliştirilen bir yetenek değildir, fakat meydan okuyup gayret gösterirseniz de ödülü çok büyük olacaktır. Dalışınızdan çok daha fazla zevk almanızı sağlayacak ve kendi dalış planınızı kontrol altında tutmanıza yarayacaktır.

PADI Sualtı Navigasyon Spesiyalite Kursu Ön Şartları:

  • PADI Open Water Diver, Junior Open Water Diver veya eşdeğer seviyede bir dalgıç olmak
  • Minimum 10 yaşında olmak

Suzanne Pleydell
Eğitim Müdürü, PADI International Limited


International PADI, Inc.