Geçersiz anket bilgisi.
Site içi arama

Dalıcılara yardım eden dalıcılar

Anasayfa » Dalıcılara yardım eden dalıcılar
share on facebook  tweet  share on google  print  

Dalıcılara yardım eden dalıcılar

Dalgıçlara yardım eden dalgıçlar


Sadece atlı ay gibi kısa bir sürede, PADI Yardım Odası Fonu 10,000 USD'ye çıkmış ve hepsi dağıtlmıştır. Bunun için tüm PADI üyelerine ve dalgıçlara teşekkür ediyoruz.

Amaç çok iyi niyetliydi. 2004 yılında kurulmuş olan PADI Yardım Odası Fonu, dünya çapındaki rekreasyonel dalış camiasına destek veren projelere yardım ederek başkoyduğu bu yolda hızla ilerlemektedir.

Hiçbir dalgıç dekompresyon hastalığına yenik düşmeyi planlamaz, fakat bu olduğu takdirde de, yakınlarda uygun bir tedavi uygulayacak basınç odalı bir medikal ünitenin olduğunu bilmek rahatlatıcıdır.

Ancak, böyle bir basınç odası projesini gerçekleştirmek, gerek inşaa, gerek personel eğitimi, gerek ekipman alımı açılarından oldukça yüksek maliyetli olabilir.

PADI Yardım Odası Fonu, personel eğitimleri ve sertifikaları, genel bakım çalışmaları, ekipman giderleri veya basınç odası inşaatı gibi konularda finansal destek sağlayarak harcamaların büyük ölçüde düşürülmesine yardımcı olmaktadır.

Daha henüz başlangıç aşamasında olan Yardım Odası Fonu, şu kuruluşlara finansman sağlamıştır: Utila Hiperbarik Kompresyon Odası ve Travma Merkezi (Utila), Honduras Orkney Hiperbarik Koruma (Orkney), Scotland University of Hawaii at Manoa (Honolulu, Hawaii), ABD Pacific Grove Hiperbarik Oda Kuruluşu (Pacific Grove, California), ABD Ulusal Hiperbarik Merkezi (Dublin, İrlanda).

PADI Yardım Odası Fonu, her “Dalgıç Koruma Programı Sigortası” satın alındığında yapılan 2 USD'lik bağışla hayat geçmiştir.

Vicencia & Buckley firması tarafından PADI'ye devredilmiş olan “Dalgıç Koruma Programı”, çok kapsamlı bir sağlık sigorta planı olup, kulak yaralanmalarından dekompresyon tedavisine kadar herşeyi kapsar.

Birçok dalgıç, dalış yapılan yerlerde mutlaka bir basınç odasının bulunduğunu düşünürler. Fakat bu doğru değildir. Birçok egzotik dalış yerleri mükemmel bir dalış ziyafeti sunarlar ancak yakınlarında bir basınç odası mevcut değildir. Dalgıç Koruma Programı ile desteklenen PADI Yardım Odası Fonu, dünya çapında basınç odası inşaası ve operasyonu gibi konularda finansman sağlamaktadır.

Basınç Odası projeniz için finansmana mı ihtiyacınız mı var? PADI Yardım Odası Fonu hakkında daha detaylı bilgi almak için veya adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

Telefon aracılığı ile ulaşmak isterseniz numaralarımız, +1 949 858 7234, dahili 2368.

International PADI, Inc.