En Beğenilen Dalış Noktası
En beğendiğiniz dalış noktası neresidir?
 Afkula / Fethiye
 Kargı Adası / Turgutreis
 88 / Çeşme
 Minnoş Kayalığı / Saroz
 Deli Mehmet Sığlığı / Ayvalık

3.399 kişi oy verdi.
Sonuçları göster
Site içi arama

PADI E-Learning

Anasayfa » PADI E-Learning
share on facebook  tweet  share on google  print  

PADI E-Learning


PADI E-Öğrenme Sistemiyle artık Open Water Diver, Advanced Open Water Diver, Rescue Diver,Divemaster, Dijital Underwater Photgrapher, Nitrox  kurslarını internet üzerinden on-line olarak alabilirsiniz.
Detayları öğrenmek için okumaya devam edin...


PADI E-Öğrenme Sistemine Hemen Başlayabilirsiniz!!!
TIKLAYIN!..

Bir e-Ögrenci bu kursların bilgi gelistirme kısmını online olarak nasıl alabilir?

E-Öğrenciler, PADI Open Water Diver kursu Bilgi Gelistirme kısmına online olarak istedikleri zaman baslayabilirler. PADI Dalış merkezimiz ve PADI eğitmenlerimiz bilgi tekrarları, test ve sınavlar tamamlandıkça E-ögrencinin ilerlemesini gözlemlemektedirler. Bu süreçte yeri geldiğinde eğitmenler e-öğrencilerle on-line iletişim de kurabilmektedir. Bu şekilde teorik eğitimin yanısıra pratik dalış eğitimlerinin de planlaması yapılabilmektedir. E-Öğrenme sistemine başlayan öğrencinin kayıtları PADI Dalış Merkezimizin bilgi bankasına otomatik olarak  geçecektir. 

E-Ögrenme'nin  Eğitim Materyalinden farkı nedir?

Fark çogunlukla internet teknolojisinin kullanılmasıdır. E-Ögrenci dinamik grafikler, resimler ve video kliplerden olusan kurs içerigini görür, duyar ve bunlarla etkilesime girer. Sorular, bilgi tekrarları, testler ve sınavlar tamamen interaktifdir. Örnegin, sorular yapılamadıgı zaman, e-Ögrenci düzeltme alır ve devam edebilmesi için dogru cevabı bilmesi gerekir. Ögrenmeyi e-Ögrenci için kolay ve eglenceli hale getirir.

E-Ögrencinin kurs sırasında bir sorusu olursa ne olacak?

E-Ögrenciler PADI Dalış Merkezimizin irtibat bilgilerine sahiptirler. Daha önce de belirtiği gibi on-line eğitim esnasında on-line olarak ya da doğrudan dalış merkezimizi arayarak sorularına yanıt alabilirler.

E-Ögrenmeyi tamamlayan kisi Dalış Merkezimize Geldiğinde Ne olacak?

E-Ögrenci kayıt sırasında bir güvenlik islemi aracılıgıyla kimlik doğrulaması yaptırır. e-Ögrencimiz PADI Dalış Merkezi'mize geldigi zaman e-Ögrenme Kayıt bilgileri kisisel kimlik kartıyla karsılastırılarak kontrol edilir. Ardından e-öğrencinin teorik olarak gerekli bilgilerin anlasılıp kavrandığından emin olabilmek Hızlı Tekrar Gözden Geçirme testi uygulanır. Bu test geçilmeden e-öğrenci sertifikasını alamaz.

Hızlı Tekrar Gözden Geçirme nedir?

Hızlı Tekrar Gözden Geçirme e-Öğrenci'nin anahatlarıyla teorik bilgileri öğrenmiş ve korumuş oldugundan emin olunmasını saglayan bir bilgi seviye tespitidir. e-Ögrenci, çalısma soruları, bilgi tekrarları, testler ve sınavlar aracılıgıyla halihazırda degerlendirilmis olmasına rağmen, Hızlı Tekrar Gözden Geçirme gereklidir. Yapılamayan soruları PADI eğitmeninizle tekrar eder ve eskiklerinizi tamamlamış olursunuz. Hızlı Gözden Geçirme sınavları PADI Dalış Merkezi tarafından öğrenci kayıtları arasında saklanır.

E-Ögrenci istedigi zaman ara verip sonra tekrar geri gelebilir mi?
Evet. e-Ögrenme programı ögrencinin programı uygun bir sekilde bırakıp tekrar geri gelmesine olanak tanır. e-Ögrencinin geri dönüp kursu bitirmesi için 12 ayı vardır. Eger çok uzun bir ara verme olursa, e-Ögrenme sistemi e-Ögrenciye bir hatırlatma maili göndererek kursa geri dönmeye teşvik eder.

E-Ögrenme kurs için gerekli ögrenme materyallerini nasıl etkilemektedir?

PADI Standartları ögrenci dalıcıların PADI Open Water Diver Manueli veya Multimedyasının güncel bir versiyonuna ve kullanım kılavuzuyla birlikte bir RDP'ye (Dalış Tablosu - Çember, tablo veya eRDP) sahip olmasını gerektirir.
Manuel: PADI e-Ögrencileri kayıt yaptırdıktan sonra kurs süresince gelecekte bir referans olarak PADI Open Water Diver Manuelinin elektronik versiyonuna Online olarak ulasabilirler. Bu eğitim süresince dalıcıların manuelihtiyacını karsılar. Ancak kursu tamamlayabilmek için öğrencinin sertifikasıyla birlikte bir de manuel alması gerekmektedir.
RDP: Ögrenci dalıcılar dalıs tablolarını ögrenirken kullanmak için RDP tablosu grafik ve eRDP masa üstü versiyonuna ulasabilirler. Ancak, ögrenci dalıcının dalıslar sırasında kullanmak ve daha sonra saklamak içni gerçek bir RDP tablosuna veya eRDP’ye sahip olması mecburidir.(RDP tablosu manuel ile birlikte öğrenciye verilmektedir.)

E-Ögrenme için minimum yas nedir?

Minimum katılım yaşı 15'tir. (internet mahremiyet uygulamaları ve gerekliliklerine göre). e-Ögrenme kaydının bir kredi kartı islemi oldugunu unutmayın, bu nedenle küçük yastakilere baslamaları için ebevyn izni ve rehberligi gerekecektir.

E-Öğrenme Hangi lisanlarda mevcuttur?

PADI’nin Online Open Water Diver Kursu şimdilik İngilizce'dir. Diğer lisanlara çevirileri sürmektedir.