En Beğenilen Dalış Noktası
En beğendiğiniz dalış noktası neresidir?
 Afkula / Fethiye
 Kargı Adası / Turgutreis
 88 / Çeşme
 Minnoş Kayalığı / Saroz
 Deli Mehmet Sığlığı / Ayvalık

3.398 kişi oy verdi.
Sonuçları göster
Site içi arama

PADI Kurslarımız

Anasayfa » PADI Kurslarımız
share on facebook  tweet  share on google  print  

PADI Kurslarımız

PADI
 Proffessional Association of Diving Instructors

 Gideceğiniz  bir tatilde sertifika almayı düşünüyorsunuz, fakat klasik bir dalış kursu almak için zamanız yok. Şimdi, özellikle sizin için tasarlanmış kolay ve hızlı bir program var! Kısa bir zaman diliminde,  bir maske takıp paletlerinizle  suda yüzmeye ve yoğun bir macera yaşama  şansına sahipsiniz. PADI Scuba Diver programı bir yılda sadece birkaç defa dalış planı yapan insanlar veya iş sahipleri için yürütülen başlangıç seviyesinde bir programdır.
PADI Open Water Diver programının bir alt programı olan PADI Scuba Diver programı, zaman baskısını en aza indirerek hızlı ve kolayca sertifika almanızı sağlar. PADI Scuba Diver sertifikası ile gittiğiniz bir dalış turunda veya tatilinizde bir  PADI Divemaster, yardımcı eğitmen, eğitmen veya daha üst bir profesyonelin doğrudan gözetiminde dalabilirsiniz! Bu program  tecrübeli bir rehber eşliğinde rahat ve emniyetli bir şekilde su altı dünyasını keşfetmek için harikulade bir fırsattır. Bu programda öğrendiğiniz bilgi ve hünerler, sırada bekleyen diğer kurs ve programların heyecanlı bir silsilesinin başlangıcıdır. Bir PADI Scuba Diver sertifikası  ile  dalmak için gerekli olan hava doldurma işlemini, scuba ekipmanı kiralamayı ve diğer işlemleri yapabileceksiniz. Programı tamamladıktan sonra dalış eğitiminize ve daha fazla dalış fırsatları yakalamak için PADI Open Water Diver  programına devam etmek isteyeceksiniz. PADI Advanced Open Water Diver programını tamamladıktan sonra su altı fotoğrafı, kuru elbise dalışı veya balık tanımayı da  kapsayan birçok özel kurslardan bazılarında pratik yapma şansına sahip olacaksınız.
Program sırasında PADI Open Water Diver  kitabı ve video veya multimedya CD-ROM kullanacaksınız. Bu programda öğrenilenler OWD programı için kredi olarak kullanılabilir. Open Water Diver kursunda Scuba Diver kursundaki ile aynı malzemeler kullanılır. Bu yüzden daha fazla dalış maceraları yaşamak  için yolunuz hazırdır.
15 yaş ve üzerindeki herkes PADI Scuba Diver programına katılabilir. 10 ila 14 yaş arasında iseniz bir PADI’nin gençler için olan  Scuba Diver programına katılabilirsiniz. Bir PADI eğitmeni tıbbi konular, sorumluluk alma ve dalış emniyeti gibi konuları kapsayan bazı işlemlerle ilgili formları  doldurmak için size bazı sorular soracaktır. İşlemlerle ilgili formları doldurduktan sonra gerekli imzaları atın,  işte şimdi dalma zamanıdır!
Maceralı  dolu hayatınıza  başlamak için  bizi arayın ve PADI Scuba Diver  ve Open Water Diver  programları hakkında hemen bugün bilgi isteyin!

 Şimdi, dünyanın en popular dalış programını, PADI Open Water Diver  kursunu tamamlama zamanıdır. Bu, global dalış birliğinde standartları belirleyen bir dalış firması olan  PADI ile bir ömür yoğun bir maceraya başlama biletinizdir.
Kurs boyunca, dalış ekipman ve tekniklerinide kapsayan scuba dalışının esaslarını öğreneceksiniz. Tüm dünyada geçerli bir PADI Open Water Diver sertifikası kazanacaksınız. Dört  açık su (deniz veya göl) dalışı yaparak, bu seviyeyi kazanacaksınız.
Sertifikalı bir PADI Open Water Diver olarak diğer sertifikalı bir  arkadaşınız ile kendi kendinize dalış yapma özgürlüğüne sahip olacaksınız.
Bir PADI Discover Scuba dalış deneyimi yaşadı iseniz veya PADI Scuba Diver sertifikasını aldı iseniz, bu kurslardan Open Water Diver programı için ne tür krediler elde ettiğinizi eğitmeninizle beraber kontrol edin. Su altı maceranız yeni PADI Open Water Diver videosu ve interactive DVD ile bugün başlayabilir. Bazı malzemeleri evde, bulunduğunuz yerde seyredebilir ve daha fazla bilgi  eğitmeninizle bilgi tekrarı yapabilirsiniz. Açık su eğitim dalışları kısmı grupla veya özel olarak olabilir. Bu kurs olağanüstü esneklik gösterir ve eğitmeninizle tek tek ihtiyaç duyduğunuz işlemleri çalışmanıza müsaade eder.
10 ila 14 yaşları arasında iseniz veya bu yaşlarda bir çocuğunuz varsa PADI’nin gençler için olan Open Water Diver   programını kullanabilirsiniz.

 Bir ileri seviyede dalış yapmak ister misiniz?  Neden olmasın !  Bugün PADI Adventure Diver programına gelin ve sunulan dalış dünyasının heyecanlı maceralarını denemeye başlayın.
Adventure Diver programı, bir PADI profesyoneli rehberliğinde ileri seviyedeki tecrübe ve becerileri  öğrenmek için yürütülen fırsatlardır.
Bir PADI Adventure Diver olmak için,  heyecanlı maceraları denemeye istekli olmak ve PADI Open Water Diver  sertifikasına (veya eşdeğerine) sahip olmak yeterlidir. Su içerisindeki performansı esas alan bu program aşağıdaki listede belirtilen üç dalışın toplamını içine alır;

10 yaş ve üzerindeki dalgıçlar için mevcut uzmanlık alanları;
AWARE -Fish ıdentification (Balık tanımlama)
Boat (Tekne)
Peak performance buoyancy ( mükemmel nötr yüzerlik )
Underwater naturalist ( sualtı doğası bilimcisi )
Underwater navigator ( sualtında yön bulma )
Underwater photography (Su altı fotoğrafcılığı)

12 yaş ve üzerindeki dalgıçlar için mevcut uzmanlık alanları;
Altitude  (İrtifa dalışı)
Deep   (Derin dalış)
Dive propulsion vehicle (DPV) ( sualtı motoru kullanma)
Drift ( akıntı dalışı)
Dry suit (kuru elbise)
Multilevel  (Kademeli dalış)
Night (Gece dalışı)
Search and recovery (Arama ve çıkarma)
Under water videography  (Su altı video çekimi)
Wreck  (Batık dalışı)

15 yaş veya üzerinde ve bir PADI Open Water Diver  veya eşdeğer seviyede iseniz, macera dalış programı için hazırsınız demektir. Veya, PADI Junior Open Water Diver veya eşdeğeri ve aynı zamanda 10-14 yaşları arasında iseniz PADI’nin gençler için olan Adventure Diver dalış programına katılabilirsiniz. Programı başarı ile tamamladıktan sonra PADI Adventure Diver  serifikası alacaksınız. Şimdi, bir ileri basamağa geçelim!  İki farklı  macera dalışı daha (Derin ve navigation dalışını kapsamalı) tamamlayın ve bir PADI Advanced Open Water Diver  olun.
PADI'nin Adventures in Diving programları hakkında daha fazla bilgi almak için bizi arayın.

En mükemmel macerayımı arıyorsunuz?   Buldunuz!   PADI'nin Advance Open Water Diver programı  çok güzel düzenlenmiş ve farklı dalışların hepsini keşfetmenize izin veren harika bir programdır.  Bu program tam sizin için,  Haydi başlayın!
Dalıştaki maceralar programı, size bir PADI profesyonelinin rehberliğinde ilave tecrübe ve hünerler kazanmanızı sağlamak için  çok iyi  bir plan sunar.
PADI’nin dalıştaki maceralar ( Adventure Diving ) programında  herkes için bir şeyler vardır. Su içerisindeki  performansa  dayalı  bu program aşağıdaki dalışları kapsar;
Altitude (İrtifa  dalışı)
Boat diver (Bot dalışı)
Drift diver (Akıntı  dalışı)
Dry Suit diver (Kuru elbise dalışı)
Multilevel diver (Basamak dalışı)
Peak performance buoyancy (Mükemmel nötr yüzerlik)
Underwater naturalist (Sualtı Doğası Bilimcisi)
Under water photographer (Su altı fotoğrafcılığı)
AWARE Fish idendification (Balık tanımlama dalışı)
Deep diver (Derin dalış)
Dive propulsion vehicle (Sualtı motoru kullanma)
Night diver (Gece dalışı)
Search and Recovery (Arama ve çıkarma)
Underwater videographer (Su altı video çekimi)
Under water navigator ( sualtında yön bulma)
Wreck diver (Batık dalışı)

 

 

Bir acil durumda  müdaheleye hazır olmak  ister misiniz?  Öyle ise bu program sizin içindir! PADI Tıbbi İlk Yardım ( EFR ) programı, cardiopulmonary resuscitation (CPR-kalp masajı ve suni solunum) ve acil kurtarma bakımının temel eğitimini kapsar. İlave olarak,  temel bakım, ikincil bakım ve tedavileri esas alan tıbbi bir programdır.
Bu program, PADI Rescue Diver (kurtarma dalgıcı) programını tamamlamanız için ilk yardım gereklerini ve CPR' yi yerine getirmek ve aynı zamanda dalgıçlar ve dalgıç olmayanlara ilk yardım eğitimini vermek  için dizayn edilmiştir.
İnsanlara yardım için veya bir dalış programı ihtiyaçlarını karşılamak için CPR / ilk yardım eğitimi arıyorsanız, bu program size göredir.
Ayrıntılı  bilgi için bizi arayın. 

Kazaları önlemek ve idare etmek gibi bir konuyu nasıl  eğlenceli bir hale dönüştürürdünüz?   PADI Rescue programına gelin ve nasıl olduğunu görün !
PADI Rescue programı bilgi ve becerilerinizi  arttırıp geliştirir, böylece etkili bir şekilde dalıcılara yardım edebilir, onlara acil durumlardan kurtarır, dalış kazalarını idare edebilir ve ilk yardım sunabilirsiniz.   Program bir dalıcı olarak bilgi ve becerilerinizi geliştirmek için önemli bir basamaktır. Aynı zamanda PADI Rescue programı bütün PADI liderlik seviyeleri için  gerekli  olan  kısımlardan biridir.
PADI Rescue programına katılabilmek için PADI Advanced Open Water Diver yada eşdeğeri bir belgeye sahip olmak ve en az 15 yaşında olmak gerekir. Eğer 12-14 yaş arasında iseniz ve PADI Junior Advanced Open Water Diver sertifikasına yada eşdeğer bir belgeye sahipseniz, PADI Junior Rescue programına katılabilirsiniz.
Aynı zamanda başarılı bir şekilde PADI Medic First Aid programını veya eşdeğerini 24 aydan geç olmamak kaydıyla bitirmiş olmanız gerekir.  PADI Rescue programında işlenen konular şunlardır:

 • Kendini kurtarma ve dalıcılarda stress.
 • Dalışta ilk yardım.
 • Acil durum idaresi ve malzemede olabilecekler.
 • Yüzerek ve yüzmeden yardımcı olma.
 • Panik olmuş dalıcıya yardım.
 • Sualtı problemleri.
 • Kayıp dalıcı uygulamaları.
 • Baygın dalıcıyı su üstüne getirme.
 • Su içinde suni solunum.
 • Sudan çıkış teknikleri.
 • Basınçla alakalı  bir kaza için gerekli ilk yardım uygulamaları.
 • Dalış kazaları senaryoları.

  PADI Rescue Diver kitabı ve videosu  bütün bu konuları içermektedir.
  Programı başarı ile tamamladıktan sonra, Uluslararsı geçerliliği olan PADI Rescue sertifikasını ve kartını kazanacaksınız.  BADİM Dalış Merkezine gelerek ayrıntlı bilgi alabilirsiniz.

Çabalarınız sonucu erişebileceğiniz en üst seviye --- sportif dalıcılık sıralamasında emsalsiz ve rakipsiz bir seviye  PADI Master Scuba Diver.  Bu sertifika, dalıcı eğitimindeki PADI sisteminde sizin sportif dalıcı  sıralamasındaki  en üst basamağa ulaştığınızı belgeler.
Kendinizi sıranın en üst seviyesine getirmek ve PADI Master Scuba Diver sertifikasını kazanabilmek için en az 15 yaşını tamamlamış olmanız ve aşağıdaki diğer şartları yerine getirmeniz gerekir. 

 • PADI Advanced Open Water Diver veya başka bir kurumun eşdeğer bir sertifikası,
 • PADI Rescue Diver veya başka bir kurumun eşdeğer bir sertifikası,
 • En az 50 kayıtlı dalış,
 • Beş PADI uzmanlık sertifikası.

PADI Master Scuba Diver seviyesi sualtı aktivitelerinde; üstün bir başarıyı, dalış becerilerinde ustalığı  ve   tecrübeyi  ifade eder.  Bütün bunlar sizin ne istediğinizi anlatmıyor mu ?

 İşte şimdi bütün bunları istiyorsanız  BADİM Dalış Merkezine gelin ve detaylar hakkında bilgi alın.

 Hayatınızda değişikliğe hazırmısınız? Gruplara liderlikmi yapmak istiyorsunuz ? fazla uzağa bakmanıza gerek yok. PADI Dive Master programı, PADI eğitim sisteminde liderliğe giden yolda ilk basamaktır. Bu  seviye size aşağıdaki özellikleri kazandırır.

      1.      Dalış becerilerinde  performansın en üst düzeye gelmesi.
2.      Dalışla ilgili teorik bilgide eğitmen seviyesine ulaşmak.
3.      Eğitim aktiviteleri sırasında eğitmene nasıl yardımcı olunacağı ile ilgili özel eğitim.
4.      Dalıcıların, mutlu ve sağlıklı bir şekilde dalmalarını sağlayacak gerekli sorumluluklar.

Başka bir deyişle, siz en iyisisiniz, sizi aramızda görmek istiyoruz.!    

Tahmin edeceğiniz gibi Dive Master’ların bir çoğu PADI eğitmeni olmaya çalışırlar. PADI Dive Master programında almış olduğunuz eğitim ve edindiğiniz tecrübe, profesyonel bir eğitimci olma yolunda, kabiliyet ve davranışlarınızı biçimlendirmeye yardımcı olur.  Bu konuda size yardımcı olmak için PADI  bir çok materyel üretmiştir. Bunları dalış merkezinizde görebilirsiniz.

   Dive Master olarak yapmaya yetkili olduklarınız;

      1.      PADI eğitmenine eğitim sırasında asiste etmek.
2.      PADI Experience Programlarına katılan sertifikasız dalıcıları denetlemek.
3.      Genellikle eğitim yada eğitim dışı dalış aktivitelerini planlamak, organize etmek ve yönetmek.
4.      PADI Skin Diver kursunu öğretmek ve sertifikalandırmak.
5.      Sertifikalı dalgıçların PADI Scuba Review Programını yönetmek.
6.      PADI Open Water Diver kursunun 4. sığ su çalışmasındaki serbest dalış becerilerini, eğitmen gözetimi altında yönetmek.
7.      PADI Eğitmenlik kursuna kayıt yaptırabilmek.

    Dive Master eğitimine katılabilmek için;

     1.      PADI Advanced Open Water sertifikasına sahip olmak yada diğer eğitim   organizasyonlarından eşdeğer bir sertifikaya sahip olmak.
2.      PADI Rescue sertifikasına sahip olmak yada diğer eğitim organizasyonlarından eşdeğer bir sertifikaya sahip olmak.
3.      PADI Divemaster kursuna başlayabilmek için  min. 20 kayıtlı dalışa sahip olmak ve sertifika alabilmek için derin ve navigasyon dalışları da içeren min. 60 dalışı tamamlayabilmek.
4.      En az 18 yaşında olmak.
5.      Fiziksel kondisyonunun iyi olması ve herhangi bir su aktivitesine katılmadan önce doktorun bunu sağlık formunda onaylaması.
6.      Sertifikanın başlangıcından itibaren geçerli bir ilk yardım eğitimine sahip olmak.

     Dive Master programını 3 safhada tamamlayacaksınız;

        1. Yüzme ve dalış becerilerinin değerlendirilmesi
             Yüzmeler
             Genel dalış becerileri

        2. Bilgi geliştirme
            Dalış fiziği
            Dalış fizyolojisi
            Dalış becerileri ve çevre
            Eğitim esnasında öğrencileri denetleme eğitimi
            Dalış idaresi  ve kontrolü
            Dalış planlaması
            Acil durum planı hazırlama
            Sualtı haritası çıkarma

         3. Pratik uygulama

Bu gerekli eğitim uygulamaları sırasında bir çok iyi düzenlenmiş eğitim bölümleri vardır, bunlar; similasyon olarak yapılan senaryolar ve    PADI programlarında yapılan stajyerlik uygulamalarıdır. Bu eğitim bölümleri, deniz dalışlarını hem koordine ederek henmde sualtı rehberliği yaparak    denetlerken  ve eğitimsel asisteler yaparken     pratik tecrübenizin gelişmesini sağlar.

PADI Dive Master programını başarı ile tamamladığınız zaman  seviyenizi ifade edecek olan bir duvar sertifikası ve dalış kartınızı alacaksınız.  Aynı zamanda  otomatik olarak PADI üyesi olup, getirdiği faydalarından yararlanmaya başlayacaksınız.

İşte çok sevdiğiniz dalış aktivitenizi başkaları ile paylaşmak için  gerekli olan şansa bu programla erişebilirsiniz.


 ================================================================================================

2007 yilinin ocak ayinda, arasinda Turkiye'nin de bulundugu 160 kadar uye ulkenin imzasiyla, Uluslararasi Standartlar Organizasyonu ISO (International Organization for Standardization) tarafindan Rekrasyonel Dalista 6 adet seviyeye ait ISO standart numaralari ve dolayisiyla bu standartlara sahip oldugu belgelenen PADI sertifikalarinin ISO karsiliklari tescil edildi. Imza altina alinan protokol bir kac ay icerisinde yayinlanacak. PADI nin bu standartlar dogrultusunda egitim sisteminde hic bir degisiklik yapmasina gerek olmadigi PADI standartlarinin ISO standartlarini fazlasiyla karsiladigi bu sebeple de tescil edildigi bildirildi.
Imzalanan bu protokol geregi artik Padi sertifika seviyelerinin ISO (www.iso.org) karsiliklari ISO ve 160 kadar uye ulke tarafindan asagidaki sekilde resmen taninmistir:

Padi Sertika Duzeyi

ISO Standart Numarasi

ISO Karsiligi

Tercume

 

 

 

 

Padi Scuba Diver

24801 - 1

Level 1 Diver (Supervised)

Nezaret edilen dalici

Padi Open Water Diver

24801 - 2

Level 2 Diver (Autonomous)

Ozerk dalici

Padi Dive Master

24801 - 3

Level 3 Diver (Dive Leader)

Dalis lideri

Padi Assistant Instructor

24802 - 1

Level 1 Instructor

Birinci seviye egitmen

Padi Open Water Scuba Instructor

24802 - 2

Level 2 Instructor

İkinci seviye egitmen

Padi Dive Center / Resort

24803

Service Provider

Dalis servis saglayicisi

Bu da bu sertifikalari elinde bulunduran dalici ve dalis merkezlerinin, bir kerede iki ayri kurumun (PADI ve ISO) standart gerekliliklerini yerine getirdigi anlamina gelmektedir. Bundan boyle Padi dalicilarinin sertifikalari uluslararasi sualti sektorunde cok daha kolay anlasilir bir anlam tasiyacaktir. PADI sertifikalari,  ISO tarafindan da kabul gormus bir anlam ifade edeceginden, ayni zamanda PADI profesyonellerinin Ulusal ve Uluslararasi Dalis Endustrisinde istihdami cok daha kolay olacaktir. Ayni sekilde PADI Dalis Merkezi unvani almaya hak kazanmis Dalis Merkezleri de ISO 24803 standartina sahip olduklarini belgelemis olacaklardir.
Bilindigi gibi son bir kac yildir European Norms (EN) da PADI sertifikalarini ayni isimlerle kabul etmis durumdaydi.
Bu gelismenin etkileri nasil olacaktir ?
Bundan boyle, halen PADI egitim ve sertifika sistemini tam olarak tanimamis olan bazi ulke idarelerinin PADI yi tanimalari ve yorumlamalari cok daha kolay hale getirecektir. Gectigimiz bir iki yildir European Norms (EN) nin PADI yi kabul etmis olmasi da buna benzer etkileri uye ulkeler uzerinde gostermisti.

Ornegin :
1- Dalis egitimi standartlari konusunda kendine has standartlar uzerinde uzun yillar boyunca degisik kurallarla sualti sektorunu idare eden NORVEC, burada anlatilan Uluslararasi Standardizasyon calismalari sonucunda kendi yonetmeliklerini degistirmistir.

2.-  ITALYA 'da bunun guzel bir ornegidir. Italya 'da Ticari Dalis Merkezlerinin bu alanda faaliyet gostermeleri devletin ehliyetine tabi iken 2004 yilinda Italya 'da Uluslararasi bu standardizasyon calismalarini kabul ederek, modernizasyona gitmis ve PADI gibi EN Normlarina gore taninan Ticari Dalis Merkezlerinin calismasini kolaylastirici modernizasyonlarda bulunmustur.

3.- 2005 yilina kadar YUNANISTAN 'da PADI Egitmen ve Dalis Merkezleri uzerinde yogun baski uygularken, EN normlari dogrultusunda bu politikasini degistirmis ve yonetmeligini su sekilde guncellemistir : European Norms (EN) standartlarina gore belge sahibi olan Dalis Merkezleri ve Egitmenleri profesyonel sualticilik faaliyetlerinde bulunabilirler.

4.- Yonetmeliklerini EN normlari dogrultusunda degistiren MALTA 'da bunun guncel orneklerinden biridir.

Suphesiz 160 ulkenin uye oldugu ISO kurumunun bu protokolu, uye ulkeler uzerinde cok daha buyuk bir etki yaratacak ve artik "belli bir sistemin haricindeki sistemlerin taninmamasi" ya da "belli sistemlerle birlikte verilmek kaydiyla taninmasi" gibi uygulamalardansa, belki de "ISO standartlarina uyan tüm sistemlerin, egitmenlerin ve dalis merkezlerinin taninmasi" gibi daha objektif uygulamalara gidilebilecektir.

 

 

General Notes

PADI has been independently audited by the European Underwater Federation Certifying Body which has certified that the training standards for each of the PADI courses listed above meets the requirements of the respective European Standard. The following table summarises which PADI qualifications equate to each European Standard.

EN Level

EN Number

PADI Equivalent

Diver Level 1 - Supervised Diver

EN 14153-1

PADI Scuba Diver

Diver Level 2 - Autonomous Diver

EN 14153-2

Open Water Diver

Diver Level 3 - Dive Leader

EN 14153-3

Divemaster

Instructor Level 1

EN 14413-1

Assistant Instructor

Instructor Level 2

EN 14413-2

Open Water Scuba Instructor

Service Provider

EN 14467

Diver Centre or Resort

Full copies of any of the above European Standards can be obtained by contacting the local National Standards Body in a CEN member country. A list of these can be found at www.cenorm.be in the ‘Members’ section.